تبلیغات
دغدغه|طراحی حرفه ای قالب هدر بنر لوگو،تفریح و دانلود - روابط جنسی پیش از ازدواج گناه است؟
پکیج کامل شانه لیزری پاور گرو
تبلیغات
Ferends
هنزفری تغییر صدا
موضوعات
Category
تبلیغات
Ferends
لیزر انگشتری بیمز
دوستان+3
Ferends
تبلیغات
Ferends
عروسک پرنده خشمگین
لینک دونی
linkdaily
تبلیغات
Ferends
بلوتوث هوشمند ماشین
آمار سایت
Site info

Check Google Page Rank
ما رو در الکسا ببینید!
Ferends
حمایت میکنیم
Ferends
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آرشیو
Archiv
لینک باکس
tags
مطالب موجود در این لینک باکس ها به هیچ وجه مورد تایید ما نمی باشد

مطالب برتر
tags
تبلیغات
tags
برچسب ها
tags
لینک باکس

مطالب موجود در این لینک باکس به هیچ وجه مورد تایید ما نمی باشد

گروه صنعتی فرش پاتریس تهران

تولید کننده انواع پشتی های سلطنتی و اعلاء و قابل شستشو
تولید کننده پشتی های crx _ hcp
آدرس : کاشان - بلوار قطب راوندی
شماره تماس:09131632129
تبلیغات

روابط جنسی پیش از ازدواج گناه است؟- سه شنبه 23 اسفند 1390
 دسته بندی : قبل از ازدواج، ازواج، بعد از ازدواج،


بـــــــــقیه در ادامه. . .


روابط جنسی خارج از حد مشروع و قانونی، خواه پیش از ازدواج یا پس از آن از نظر اسلام و تمام ادیان آسمانی گناه محسوب می‌شود. اما بر خلاف برخی از ادیان مانند مسیحیت و یا آیین های شرقی (كه پیروان خود را به ریاضت و رهبانیت و سركوب غرایز جنسی دعوت می كنند) اسلام نه تنها از سركوب غریزة جنسی دفاع نمی كند، بلكه آن را جایز ندانسته و به ازدواج و بهره گیری از نیاز جنسی توصیه و تأكید می كند.

 

اما هر چیزی باید قانون و مرزبندی داشته باشد. در دین اسلام از زیاده روی و خارج از حد بودن جلوگیری به عمل آمده است. خداوند همان گونه كه این نیاز را در انسان قرار داد، راه برآوردن آن را نیز در اختیار وی گذاشت اما برای جلوگیری از مشكلات بسیار فردی و اجتماعی كه در روابط غیر مشروع وجود دارد (مانند، نادیده گرفته شدن حقوق زنان، تنزل شخصیت زن به عنوان ارضا كننده غرایز مردان، به هم خوردن نظام خانواده‌ها، تولد فرزندان بدون پدر مشخص و آسیب های روحی و روانی بسیار) از آن جلوگیری به عمل آورده و این مساله اختصاص به قبل یا بعد از ازدواج ندارد.

 

برای محرمیت زن و مرد اجنبی و ازدواج آنان دو راه در اختیار انسان قرار داده شده است:ازدواج دائم و ازدواج موقت. برای ازدواج خواندن عقد لازم است و تنها رضایت زن و مرد كافی نیست.

 

در هر حال اگر برای كسانی امكان ازدواج (نه به صورت دائم و نه موقت) وجود نداشته باشد، باید خود را از وسوسه های شیطان و كشش غرایز جنسی حفظ كند. او باید متوجه باشد كه دنیا محل آزمون الهی است و تمام انسان ها در صحنه آزمایش هستند. چنین، نیست كه تنها آزمایش انسان به وجود غریزه جنسی باشد. گناهان بسیار دیگری وجود دارد كه ترک آن‌ها سخت‌تر است.

 

بنابراین باید سعی نماید چه در مورد غریزه جنسی، قبل یا بعد از ازدواج و چه در موارد دیگر صحنه هایی كه در زندگی با آن ها رو به رو می شود، موفق و سربلند بیرون آید تا به كمال شایسته دست یابد. تسلیم شدن، موضع انسان را در مقابل نفس اماره و شیطان، تضعیف نموده و راه سقوط را برای او هموار می كند.

 

در پایان یاد آور می‌شویم در توضیح المسایل مراجع آمده: كسی كه به واسطه عدم ازدواج به گناه می افتد، بر او واجب است ازدواج نماید.

پی نوشت ها:

1. امام خمینی، توضیح المسایل، مساله 2369.

2. توضیح المسائل مراجع، مساله 2443.


نویسنده : امید باقلایی*ناظر وب*   نظرات |